Amphenol Anytek KE3653530000G
Part No.:
KE3653530000G
Datasheet:
FullcoresKE3653530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 36POS 5.08MM
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C