Amphenol Anytek KE3473530000G
Part No.:
KE3473530000G
Datasheet:
FullcoresKE3473530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 34POS 90DEG 5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C