Amphenol Anytek KE3271530000G
Part No.:
KE3271530000G
Datasheet:
FullcoresKE3271530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 32POS 90DEG 5MM
Number of Positions:
32
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C