Amphenol Anytek KE3052530000G
Part No.:
KE3052530000G
Datasheet:
FullcoresKE3052530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 30POS 5.08MM
Number of Positions:
30
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C