Amphenol Anytek KE2872530000G
Part No.:
KE2872530000G
Datasheet:
FullcoresKE2872530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 28POS 90DEG 5MM
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C