Amphenol Anytek KD1610520000G
Part No.:
KD1610520000G
Datasheet:
FullcoresKD1610520000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM
Number of Levels:
1
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Current - UL:
5.5 A
Voltage - UL:
160 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C