Murata Electronics KC355TD7LQ105MV01K
Part No.:
KC355TD7LQ105MV01K
Datasheet:
FullcoresKC355TD7LQ105MV01K.pdf
Description:
CAP CER 1UF 630V X7T SMD
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.197" (5.00mm)