Amphenol Anytek HW2130020000G
Part No.:
HW2130020000G
Datasheet:
FullcoresHW2130020000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 3.81MM
Number of Positions:
21
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C