Amphenol Anytek HW2130000000G
Part No.:
HW2130000000G
Datasheet:
FullcoresHW2130000000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 3.81MM
Number of Positions:
21
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C