Amphenol Anytek HW1770500000G
Part No.:
HW1770500000G
Datasheet:
FullcoresHW1770500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5MM
Number of Positions:
17
Positions Per Level:
17
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C