Amphenol Anytek HW16A0500000G
Part No.:
HW16A0500000G
Datasheet:
FullcoresHW16A0500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 7.5MM
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C