Amphenol Anytek HW10B0800000G
Part No.:
HW10B0800000G
Datasheet:
FullcoresHW10B0800000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 2.5MM
Number of Positions:
10
Positions Per Level:
10
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
150 V
Wire Gauge or Range - AWG:
20-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C