Amphenol Anytek HI1200530000G
Part No.:
HI1200530000G
Datasheet:
FullcoresHI1200530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C