Amphenol Anytek H51870500000G
Part No.:
H51870500000G
Datasheet:
FullcoresH51870500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5MM
Number of Positions:
18
Positions Per Level:
18
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C