Murata Electronics GRT31CC81A226ME01L
Part No.:
GRT31CC81A226ME01L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
FullcoresGRT31CC81A226ME01L.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X6S 1206
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GRT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)