RCD Components GP50-2002-FTW
Part No.:
GP50-2002-FTW
Datasheet:
FullcoresGP50-2002-FTW.pdf
Description:
RES METAL FILM 1%
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 160°C
Size / Dimension:
0.067" Dia x 0.134" L (1.70mm x 3.40mm)