YAGEO FMF50SFRF52-1M8
Part No.:
FMF50SFRF52-1M8
Datasheet:
FullcoresFMF50SFRF52-1M8.pdf
Description:
RES 1.8M OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
1.8 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)