Amphenol Anytek EZ1951520000G
Part No.:
EZ1951520000G
Datasheet:
FullcoresEZ1951520000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM
Number of Positions:
19
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C