Micro Commercial Co ESD15VD3A-TP
Part No.:
ESD15VD3A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
FullcoresESD15VD3A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 35VC SOD-323
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
16.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
45pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-45°C ~ 125°C (TJ)