On Shore Technology Inc. EDSTLZ990/19
Part No.:
EDSTLZ990/19
Datasheet:
FullcoresEDSTLZ990/19.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 19POS 5.08MM
Series:
EDSTLZ990
Number of Positions:
19
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Header Orientation:
45°
Plug Wire Entry:
45°
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C