On Shore Technology Inc. EDSTLZ960/16
Part No.:
EDSTLZ960/16
Datasheet:
FullcoresEDSTLZ960/16.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS 7.62MM
Series:
EDSTLZ960
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C