On Shore Technology Inc. EDSTLZ1590/13
Part No.:
EDSTLZ1590/13
Datasheet:
FullcoresEDSTLZ1590/13.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 13POS 3.81MM
Series:
EDSTLZ1590
Number of Positions:
13
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Header Orientation:
45°
Plug Wire Entry:
45°
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C