Vishay Sprague CWR26HC106KBFA\TR
Part No.:
CWR26HC106KBFA\TR
Description:
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
667mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)
Failure Rate:
B (0.1%)