KYOCERA AVX CWR19MB106KBHC
Part No.:
CWR19MB106KBHC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
2915 (7338 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
CWR19
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
0.125" (3.18mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
H
Failure Rate:
B (0.1%)