KEMET CKC21X682JDGACAUTO
Part No.:
CKC21X682JDGACAUTO
Datasheet:
FullcoresCKC21X682JDGACAUTO.pdf
Description:
KC-LINK 2220 6.8NF 1000VDC C0G
Series:
KC Link Auto C0G
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)