KEMET CKC21X682FCGAC7210
Part No.:
CKC21X682FCGAC7210
Datasheet:
FullcoresCKC21X682FCGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 2220 6.8NF 500VDC C0G
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)