KEMET CKC21X562FWGAC7210
Part No.:
CKC21X562FWGAC7210
Datasheet:
FullcoresCKC21X562FWGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 2220 5.6NF 650VDC C0G
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)