KEMET CKC21X153KDGAC7800
Part No.:
CKC21X153KDGAC7800
Datasheet:
FullcoresCKC21X153KDGAC7800.pdf
Description:
KC-LINK 2220 15NF 1000VDC C0G
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)