KEMET CKC21X123GEGAC7210
Part No.:
CKC21X123GEGAC7210
Datasheet:
FullcoresCKC21X123GEGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 2220 12NF 1200VDC C0G
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1200V (1.2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)