KEMET CKC21C912GDGACAUTO
Part No.:
CKC21C912GDGACAUTO
Datasheet:
FullcoresCKC21C912GDGACAUTO.pdf
Description:
KC-LINK 2220 9.1NF 1000VDC C0G
Series:
KC Link Auto C0G
Capacitance:
9100 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)