KEMET CKC21C223FCGAC7210
Part No.:
CKC21C223FCGAC7210
Datasheet:
FullcoresCKC21C223FCGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 2220 22NF 500VDC C0G
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)