KEMET CKC21C183GDGAC7210
Part No.:
CKC21C183GDGAC7210
Datasheet:
FullcoresCKC21C183GDGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 2220 18NF 1000VDC C0G
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)