KEMET CKC18X752FWGAC7210
Part No.:
CKC18X752FWGAC7210
Datasheet:
FullcoresCKC18X752FWGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 1812 7.5NF 650VDC C0G
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)