KEMET CKC18X622FWGAC7210
Part No.:
CKC18X622FWGAC7210
Datasheet:
FullcoresCKC18X622FWGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 1812 6.2NF 650VDC C0G
Capacitance:
6200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)