KEMET CKC18X512FWGAC7800
Part No.:
CKC18X512FWGAC7800
Datasheet:
FullcoresCKC18X512FWGAC7800.pdf
Description:
KC-LINK 1812 5.1NF 650VDC C0G
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
5100 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)