KEMET CKC18X472FCGAC7800
Part No.:
CKC18X472FCGAC7800
Datasheet:
FullcoresCKC18X472FCGAC7800.pdf
Description:
KC-LINK 1812 4.7NF 500VDC C0G
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)