KEMET CDR32BP330BKUS7185
Part No.:
CDR32BP330BKUS7185
Datasheet:
FullcoresCDR32BP330BKUS7185.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V BP 1206
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)