KEMET CDR32BP222AKUR
Part No.:
CDR32BP222AKUR
Datasheet:
FullcoresCDR32BP222AKUR.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V BP 1206
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)