KEMET CAS18C391FAGGC
Part No.:
CAS18C391FAGGC
Datasheet:
FullcoresCAS18C391FAGGC.pdf
Description:
SFTY 1812 390PF X2 250 C0G 1%
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)