KEMET CAS18C102GAGGC
Part No.:
CAS18C102GAGGC
Datasheet:
FullcoresCAS18C102GAGGC.pdf
Description:
SFTY 1812 1NF X2 250 C0G 2%
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)