TDK Corporation C4532CH2W683J320KA
Part No.:
C4532CH2W683J320KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
FullcoresC4532CH2W683J320KA.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 450V CH 1812
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Temperature Coefficient:
CH
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.138" (3.50mm)