KEMET C350C823K1G5TA9248
Part No.:
C350C823K1G5TA9248
Description:
.082UF 100V
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.400" (10.16mm)