KEMET C350C224F1G5TA7301
Part No.:
C350C224F1G5TA7301
Datasheet:
FullcoresC350C224F1G5TA7301.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 100V C0G/NP0 RAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.400" (10.16mm)