KEMET C336C184F1G5TA7301
Part No.:
C336C184F1G5TA7301
Datasheet:
FullcoresC336C184F1G5TA7301.pdf
Description:
CAP CER 0.18UF 100V C0G/NP0 RAD
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)