KEMET C328C683F1G5TA
Part No.:
C328C683F1G5TA
Datasheet:
FullcoresC328C683F1G5TA.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 100V C0G/NP0 RAD
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)