KEMET C326C154F3G5TA
Part No.:
C326C154F3G5TA
Datasheet:
FullcoresC326C154F3G5TA.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 25V C0G/NP0 RAD
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)