KEMET C2225C123FCGACTU
Part No.:
C2225C123FCGACTU
Datasheet:
FullcoresC2225C123FCGACTU.pdf
Description:
CAP CER 2225
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)