KEMET C2220C392JDGACTU
Part No.:
C2220C392JDGACTU
Datasheet:
FullcoresC2220C392JDGACTU.pdf
Description:
CAP CER 2220
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)