KEMET C2220C335M5R1C7289
Part No.:
C2220C335M5R1C7289
Datasheet:
FullcoresC2220C335M5R1C7289.pdf
Description:
CAP CER 2220
Series:
KPS SMD Comm X7R
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked)
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Package / Case:
SMD, J-Lead
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.150" (3.80mm)