KEMET C192C224K5R5CA
Part No.:
C192C224K5R5CA
Datasheet:
FullcoresC192C224K5R5CA.pdf
Series:
LDD Comm X7R
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm)